Napoleon op Sint-Helena
Organisatie
Rotterdamse Schouwburg
Adres
Schouwburgplein 25
3012 CL Rotterdam
Bekijk op kaart
Telefoon
010-4118110
E-mail en website
Huub Stapel speelt de grote kleine keizer
De laatste jaren van zijn leven zit Napoleon Bonaparte gevangen op Sint-Helena, een dorre rots in de Atlantische Oceaan. Machteloos, bewaakt door een Engels garnizoen van maar liefst drieduizend man onder bevel van de grimmige gouverneur van het eiland. Met een handjevol getrouwen probeert Napoleon de keizerlijke grandeur hoog te houden. Vechtend tegen fysieke aftakeling en uitzichtloosheid dicteert hij zijn memoires, waarin hij de geschiedenis zoveel mogelijk in zijn voordeel hoopt te herschrijven. Hij beleeft er zijn laatste romance, met Albine, de vrouw van een van zijn generaals. Op 5 mei 1821 sterft Napoleon op Sint-Helena, na ruim vijf jaar ballingschap. Hij is vermoedelijk vergiftigd met arsenicum.
Huub Stapel speelt de hoofdrol in een voorstelling over liefde, vriendschap, wanhoop en verraad, waarin spanning en humor samengaan met zang en muziek.
Rotterdamse Schouwburg
De Rotterdamse Schouwburg ligt in het hart van Rotterdam, aan het beroemde Schouwburgplein. De Schouwburg biedt een breed scala aan toneel-, dans-, opera-, en (jeugd)theatervoorstellingen en beschikt over drie podia.
Dagen, tijden en prijzen
Looptijd: 1 april 2012 - 1 april 2012
| Dit evenement is afgelopen | ||
Locatie en bereikbaarheid
Adres
Rotterdamse Schouwburg
Schouwburgplein 25
3012 CL Rotterdam
Bekijk op kaart
Tip!
Met de Rotterdam Welcome Card ontvang je een OV-chipkaart om onbeperkt te reizen met de RET (1,2 of 3 dagen) en 25% korting bij meer dan 50 locaties in Rotterdam.
